VRV & VRF Sistemleri

Sertifikalı ve tecrübeli uzman kadrosu ile tüm markalarda yetki belgesine sahip tek klima servisi olan firmamız VRV & VRF cihazlarınızın yerinde kontrollerini sağlayarak profesyonel hizmet sunmaktadır. Yapılan VRV & VRF klima servisi hizmetimiz 1 yıl garantilidir.

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur. VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

VRV & VRF Sistemleri

VRV klima sistemleri kullandıkları teknoloji ve çalışma modelleri ile çevreye en duyarlı iklimlendirme sistemleridir. Değişken gaz debisi sayesinde, her iç üniteye kadar sadece ihtiyacı olan kadar soğutucu gaz akışkan sevk edilir. Bu sayede tüm iç ünitelere gereksiz yere tam kapasite gaz sevki yapılmaz. Inverter teknolojisi sayesinde iç üniteler bir iç mekan istenilen sıcaklığa geldikten sonra minimum güç modunda ve çok az enerji harcayarak sadece ortam ısısını muhafaza etmeye yönelik çalışır. VRV sistemlerinin merkezi kontrol özelliği sayesinde iç ünitelerin birbirinden bağımsız olarak aşırı soğuk ya da aşırı sıcak değerlerde çalıştırılması engellenir.

TS 12850 Hizmet Yeterlilik Belgesi'ne sahip olan firmamız aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi ve bir çok markaya ait Yetkili Servis Belgesi'ne sahiptir. Sertifikalarımızı görüntülemek için tıklayınız.

VRV & VRF Sistemleri
VRV & VRF Sistemleri

VRV & VRF Sistemleri
VRV & VRF Sistemleri

VRV & VRF Sistmeleri
VRV & VRF Sistemleri

VRV & VRF Sistemleri
VRV & VRF Sistemleri

ER-AL TEKNİK klima bakımını ve onarımını doğru bir şekilde yapmak için mesleki deneyime sahiptir. Klimanızla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa hemen ER-AL TEKNİK çağrı merkezini arayabilir ya da online servis formunu doldurabilirsiniz.