Kazan Onarımı

Kış aylarında buhar ve enerji ihtiyaçlarınız en yüksek seviyedeyken, kazanınız muhtemelen normalden daha az verimlidir. Kazan temizliği düzenli olarak yaptırıldığı takdirde, kazanın içindeki doğalgaz metale daha iyi temas eder ve suyun daha erken ısınmasını sağlar. Bu da daha az yakıt tüketimi sağlamaktadır. Ürününüzün performansını ve verimliliğini artırmak, yakıt maliyetlerinde tasarruf yapmak için kazan bakımı yapmak önemlidir.

Eviniz ve işletmeniz için kazanınız vazgeçilmez bir parçadır. Size ısıtma ve sıcak su, buhar yada kızgın yağ üretiminiz için güven içinde kullanmak istiyorsunuz. Kazanınıza bakım yapmak, yıl boyunca sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır. Mesleki yeterlilik belgeli kazan üzerindeki servis hizmeti yürütecek bir ekip, ısıtma sisteminizi daha verimli kullanmak için öneriler ve ipuçları da sunacaklar. Kazanın düzenli bakımını yaptırmak, arıza riskini azaltabilir ve ayrıca kazanın ömrünü uzatabilir. Kazanların sağlık kontrolü ile birlikte gelen gaz kazanı arızaları için bir dizi hizmet sunuyoruz.

Kazan Servisi

TS 12676 Hizmet Yeterlilik Belgesi'ne sahip olan firmamız aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi ve bir çok markaya ait Yetkili Servis Belgesi'ne sahiptir. Sertifikalarımızı görüntülemek için tıklayınız.

Kazan Bakımı ve Servis Planımız

 • Tüm bacanın yapısı, denetimi ve gerekirse; brülör, yanma odası, herhangi bir enjektör ve ısı eşanjörü temizliği, ateşleme sisteminin, Pilot alevi ve/veya ateşleme ve alev algılama elektrotlarının kontrolü,
 • Tüm keçelerin ve contaların sağlamlığını kontrol etme,
 • Yoğuşma tuzakları ve boşaltma kanallarında artıkların bulunmadığından emin olun,
 • Cihazın tüm havalandırma gereksinimleri geçerli standartlara uygun, tüm emniyet cihazlarının doğru çalışması ve uzun süreli kullanım için kazanın güvenli olması,
 • Gaz basıncı kontrolü, çevreci ve verimli kullanım için baca gazı analizi ve ölçümü,
 • Tüm bozulan gaz bağlantılarının testi, ısıtma ve sıcak suyun fonksiyonel testleri,
 • Karşılaşılan diğer gaz cihazlarının görsel kontrolü, cihazların güvenli bir şekilde çalışmasını etkileyebilecek herhangi bir gaz güvenlik kusurunun bildirimi,
 • Mevcut ısıtma kontrollerinizin ve enerji verimliliği ile ilgili en iyi uygulama tavsiyeleri,
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı
Kazan Onarımı

GAZ KAÇAĞINA KARŞI ALINACAK TEDBİRLER

1-) Gaz kaçağı fark edildiğinde;

 • Çevrede bulunan alevlerin hemen hepsini söndürün,
 • Bütün kapı ve pencereleri açın,
 • Gaz sayacındaki kapatma musluğu veya ana emniyet musluğunu kapatın,
 • Durumdan binada oturan diğer şahısları haberdar edip, yetkilileri çağırın.

2-) Gaz kokusu bulunan hacimlerde;

 • Kibrit veya çakmak yakmayın, sigara içmeyin,
 • Elektrik sigortaları, anahtarları ve şalterleri açıp kapatmayın,
 • Elektrik fişini çekmeyin ve takmayın,
 • Elektrik zillerini kullanmayın,
 • Bu hacimlere yanan ışıkla girmeyin.

3-) Ana emniyet vanası kapatıldıktan sonra bütün gaz, vana musluk ve cihazları kapatın.
4-) Gerekli havalandırma tam olarak yapılıp gaz kokusunun kalmadığından kesinlikle emin olunduktan sonra ışıkları yakabilirsiniz.
5-) Gaz kokusunun gidip gitmediği konusunda yalnızca kendi duyu organlarınıza güvenmeyip, başkalarından da yardım isteyin.
6-) Gaz kaçağının sebebi ister belirlensin ister belirlenmesin gerekli bütün tedbirleri aldıktan sonra gaz dağıtım şirketinin arıza servis telefonunu arayıp durumu bildirin.
7-) Ana emniyet musluğunun kapatılmasına rağmen girilemeyen hacimlerden gaz kokusu geliyorsa, ayrıca bu hacimlere girmeye yetkisi olan polis teşkilatı ve itfaiyeye de haber verin.

KAZAN DAİRESİ BAKIM KURALLARI

1-) Kazan dairesindeki hava kanallarının, havalandırma ızgaralarının önüne hava akışını etkileyecek hiçbir engel koymayın.
2-) Kazan dairesinin taban ve duvarlarını ıslatmayın ve brülörü ıslak bezle silmeyin.
3-) Ark yapan bozuk elektrik anahtarı, priz vb. elektrik elemanlarını yeniletin.
4-) Tesisattaki arızaları yetkili kişilere onartın.
5-) Doğal gaz temiz bir yakıttır. Kazanınızı yılda bir kez kış sezonu öncesinde temizletmeniz yeterli olacaktır.

ER-AL TEKNİK kazan bakımını ve onarımını doğru bir şekilde yapmak için mesleki deneyime sahiptir. Kazan veya brülör sisteminizle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa hemen ER-AL TEKNİK çağrı merkezini arayabilir ya da online servis formunu doldurabilirsiniz.